Projekt pn. "Budowa gazowego źródła kogeneracji w kotłowni Rokitek" o całkowitej wartości 5 491 199,70 zł został dofinansowany w formie pożyczki w wysokości 1 000 000 zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

19 kwietnia 2021 r. PEC Sandomierz podpisał umowę na realizację budowy układu kogeneracyjnego, którego podstawą będzie nowoczesny i ekologiczny silnik gazowy. Jednostka wytwórcza o mocy cieplnej 1193,0 kW i mocy elektrycznej 999 kW zaspokoi zapotrzebowanie na ciepło dla miasta w okresie letnim, a poza nim przyczyni się do produkcji ciepła na potrzeby grzewcze. W drodze przetargu wykonawcą została wybrana firma Ferox Energy Systems z Katowic, która posiada bogate doświadczenie w tego typu inwestycjach. 

 

 Nowa instalacja której budowa rozpocznie się w czerwcu bieżącego roku będzie miała pozytywny wpływ na środowisko. Gaz ziemny, którym zasilany będzie nowo budowany silnik,  stanowi paliwo ekologiczne.  Dzięki temu możliwa będzie redukcja emisji dwutlenku węgla o 5,5 tysiąca ton w skali roku. Jednocześnie zmniejszy się zużycie miału węglowego o 1,5 tysiąca ton rocznie. Produkowana w skojarzeniu energia elektryczna zostanie wykorzystana na potrzeby własne kotłowni "Rokitek" a jej nadwyżka zostanie sprzedana do sieci elektroenergetycznej. Do zysku ze sprzedanego prądu należy doliczyć premie gwarantowane, jakie zapewnia rząd, co wpływa korzystnie na opłacalność całej inwestycji. 

 

 

Spółka przeznaczy na zadanie 4.509.390,00 zł z czego 1.549.090,20 zł dofinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.Inwestycja zwróci się po upływie 6 lat. Zakończenie budowy i uruchomienie układu planowane jest na czerwiec 2022r.

 

Regulamin nr1-POIiŚ- 2021 z dnia 12.01.2021r

piątek, 06 listopad 2020 00:00

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych

 

        W dniu 24.01.2024r. została oddana do użytkowania stacja ładowania pojazdów elektrycznych działająca na parkingu przy budynku biurowca, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 8. 

Stacja wyposażona w dwie ładowarki wraz z dwoma miejscami parkingowymi pozwoli na ładowanie auta z mocą maksymalną 22 kW. Wtyk typ 2. 

Dane stacji wraz z aktualnym cennikiem dostępne na stronie  EwidencjI Infrastruktury Paliw Alternatywnych 

 

Aktualna cena to jedyne 0,99 zł / kWh bez naliczania dodatkowych opłat za postój. 

 

Ładowanie możliwe jest za pomocą karty RFID. W przyszłości planujemy umożliwić Państwu ładowanie także za pomocą kart płatniczych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biura Obsługi Klienta po więcej informacji oraz do pobierania Kart RFID.

 

Regulamin, cennik oraz instrukcja obsługi stacji dostępna do pobrania na dole strony. 

 

Serdecznie zachęcamy i polecamy !